A co jeśli masz komornika?

mlotek

 

Terminowe spłacanie rat kredytowych jest bardzo istotne dla kredytobiorcy. Opóźnienia w spłatach mogą być powodem wielu nieprzyjemności finansowych- jedną z nich jest  spotkanie z komornikiem. Najlepiej gdyby do takiej sytuacji nie doszło, jeżeli jednak nasze opóźnienia staną się powodem zajęcia komorniczego, rozwiązaniem jest kredyt dla osób z zajęciem komorniczym.

Uzyskanie takiego kredytu nie jest proste, ale możliwe.

Na początek osoby starające się o takiego rodzaju zobowiązania muszą spełnić wiele rygorystycznych warunków.

Przede wszystkim, aby móc dostać kredyt należy mieć dochody. Ponieważ dużej mierze to od wysokości naszych zarobków zależy wysokość przyszłego kredytu.

Kolejnym warunkiem, który jest wymagany przez instytucje zajmujące się udzielaniem kredytów z egzekucją komorniczą jest przedstawienie zaświadczeń od komornika mówiących na temat wysokości posiadanego zadłużenia. Bardzo istotne są także poświadczenia, jakie mogą uzyskać potencjalni kredytobiorcy. Takim poświadczeniem może  być gwarancja majątkowa- np nieruchomości albo poświadczenia innych osób.

Poza tymi jest jeszcze szereg innych szczegółowych regulacji dotyczących tego typu zobowiązań.

Jak zatem widać, aby dostać kredyt z egzekucją komorniczą trzeba się trochę nagimnastykować. Ale jeżeli już spełnimy wszystkie warunki to możemy liczyć na całkiem wysokie sumy. W zależności od tego, jakimi dysponujemy zarobkami, a także zabezpieczeniem możemy liczyć nawet na kilkaset tysięcy złotych