Kredyty dla bezrobotnych

bezrobocie

Z reguły, gdy mówimy o kredytach od razu przychodzi nam na myśl następujący schemat: aby jakiś dostać musimy w banku przedstawić odpowiednie dokumenty potwierdzające naszą zdolność kredytową. Takimi dokumentami mogą być zaświadczenia o osiąganych dochodach, posiadanym majątku i tym podobne. Na ich podstawie możemy uzyskać przeróżne kredyty takie jak kredyty mieszkaniowe, gotówkowe, na samochód, kredyt konsolidacyjny i wiele innych.

Co jednak mają zrobić osoby, które nie mają dochodów?

Mowa tutaj o osobach bezrobotnych. Czy takie osoby mają jakiekolwiek szanse na otrzymanie kredytów czy to w bankach czy też instytucjach pozabankowych?

Okazuje się, że w brew temu, co można by pomyśleć takie kredyty są dostępne, choć ich otrzymanie może być bardzo trudne. Jedną z możliwości jest złożenie wniosku w banku. Jednak banki od takich klientów zażądają przedstawienia planu wyjścia z bezrobocia. Taka osoba będzie musiała nie tylko udowodnić to, że obecnie nie ma zaległości w opłatach na przykład za czynsz czy media, ale również dowieść, że ma plan, który pozwoli jej w niedalekiej przyszłości uzyskać źródło dochodów pozwalające na spłatę kredytu.

Można także skorzystać z opcji zastawu. Jeżeli mamy jakąś nieruchomość lub inną wartościową rzecz to możemy ją zastawić i pod taki zastaw wziąć kredyt. Przykładem takiej działalności są lombardy. Jednak tu trzeba się liczyć z możliwością nieodzyskania naszych dóbr. Kolejną formą pozyskania pieniędzy mogą być kredyt na dowód udzielane od ręki. Taką postać mogą również przyjąć kredyt dla zadłużonych bez zdolności kredytowej.